Apps Trader Logo

Unknown Numbers

Version 1.0

Content Rating 4+

User Rating 1 / 5

Votes 1

Unknown Numbers

Erkan Eroglu

Utilities, Productivity

IOS
GBP 0.00


Download Unknown Numbers on the Appstore

People are making call to you.Sometimes caller's phone number is not in your contact list.This app will search the number from the worlds biggest database.It will give you the name and surname of the caller.Best app for finding the caller.You can buy and use your coins to make searches.Try and see by yourself!Release notes


This update is signed with Apple’s latest signing certificate. No new features are included.Unknown Numbers screenshot oneUnknown Numbers screenshot twoUnknown Numbers screenshot threeUnknown Numbers screenshot four


The Developer Erkan Eroglu also wrote the apps listed below, click the icon to visit the pages.

Guess My Age - How old Do I Look
Guess My Age - How old Do I Look

Free
Unbelievable. This app can detect your face and your gender. Then it guesses your age! Have Fun. Download it and try. Incredibly funny. This app uses "Face++ Technology" to detect your age. By the help of this technology, the estimation is so precise. It is so easy:
1) Take a photo or choose a photo from album
2) Click Send
3) The app will guess your age!

This app can detect 4 people in the same time. So you can compare your ages on the same photo :)...
Motocross Race
Motocross Race

Free
Wear your helmet.
Are you ready?
3,2,1... Go!
You will have lots of fun with this game.
There are 5 different worlds on the game. And lots of levels. You will be the master of motocross world. This game is one of the most realistic motocross game ever made.
Download, wear your helmet and have fun!...
Unknown Numbers
Unknown Numbers

Free
People are making call to you.Sometimes caller's phone number is not in your contact list.This app will search the number from the worlds biggest database.It will give you the name and surname of the caller.Best app for finding the caller.You can buy and use your coins to make searches.Try and see by yourself!...
İsim Şehir Bitki Kelime Oyunu Bilgi Yarışması
İsim Şehir Bitki Kelime Oyunu Bilgi Yarışması

Free
Türkiye' de en çok indirilen ilk 50 oyun arasında. İlgi gösteren, indiren herkese teşekkürü borç biliriz.

Çocukluğumuzun, aile arası sohbetlerinin, komşu toplantılarının efsane oyunu bambaşka bir formatta karşınızda. Karşınızda yepyeni isim şehir hayvan bitki oyunu. Artık bir bilgi yarışması ve kelime oyunu karışımı olarak.
Klasik isim-şehir oyunundan farklı olarak burada önemli olan sadece bir kelimeyi bilebilmek değil, aynı zamanda en uzun kelimeyi bilebilmek. Örnek vermek gerekirse, E harfi için, isim kısmına Erkan yazan biri 25 puan alırken, Erdemir yazan biri 35 puan alır. Ayrıca sadece uzun yazmak da değil, 6 farklı kategorideki kelimeleri en hızlı yazan da ekstradan süre bonusu kazanıyor.
Ayrıca oyunun içerisinde klasik olarak yer alan isim – şehir – bitki – hayvan – ülke kategorilerinin yanında yeni gelen Şarkıcı kategorisiyle şimdi daha da zorlayıcı.
Tüm kategoriler için tamamen Türkçe olarak tasarlanmış özel veritabanları barındıran oyunun veritabanı her geçen gün daha da genişlemekte.

Oyunda rakibiniz tüm Türkiye! Amacının her harf için en yüksek puanı alabilecek kombinasyonu oluşturarak, tüm harfler toplamında Türkiye Liderliğini elde etmek.

Oyunda yer alan bir diğer güzel özellikte, online olarak, istediğiniz zaman istediğiniz arkadaşınızla da oyunu oynayabilecek olmanız!

Tüm bu güzel özellikleri ile bu klasik oyunu tekrar sizlerim beğenisine bambaşka bir şekilde sunuyoruz. Eski zamanların tadını alabilmek için, oyunu en güzel sobada kestane kokusu vesıcak çay ile oynayabilirsiniz :)...